fbpx ...

Pranie Dywanów Regulamin

Zanim oddasz dywan do pralni przeczytaj poniższy regulamin. 

Regulamin prania dywanów

Przed zleceniem usługi pralniczej prosimy Państwa o zapoznanie się z poniższym regulaminem świadczenia usług, które są częścią umowy o wykonanie usługi przez pralnię.

WARUNKI GWARANCJI JAKOŚCI:

– warunkiem udzielenia gwarancji jest akceptacja poniższego regulaminu w całości (dając dywan do prania automatycznie akceptujesz regulamin)

– dywany wyprane zgodnie z regulaminem nie podlegają gwarancji ( np. jeżeli na dywanie jest plama której nie da się usunąć w procesie prania lub odplamiania, tzw. przebarwienie  trwałe – nie dajemy gwarancji na usunięcie takich zabrudzeń)

– usługa wykonana zgodnie z umową nie podlega gwarancji

– terminy realizacji – usługa wykonana w wydłużonym terminie (ponad 7 dni) w okresach: marzec, kwiecień przed świętami, sierpień, listopad, grudzień, lub z powodu dużego zabrudzenia dywanu (kilkakrotne pranie i trzepanie, dodatkowa neutralizacja zapachu, obszywanie, usztywnianie) lub wg umowy nie podlega gwarancji

 

 1. Wykonawcą usługi prania dywanów jest Sapon Group, zwana w dalszej części regulaminu Pralnią. Wszelkie roszczenia dotyczące usługi prania dywanów należy kierować do firmy Sapon Group.
 2. Termin wykonania standardowej usługi wynosi 7 dni. Pralnia zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu wykonania usługi szczególnie w przypadku bardzo brudnych dywanów lub w okresach Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocnych.
 3. Pralnia ma prawo odmówić wykonania usługi bez podawania przyczyny.
 4. Prosimy o zabranie z dywanów wszystkich osobistych rzeczy przedstawiających jakąkolwiek wartość.
 5. Dywany są prane metodą na wskroś na mokro. Klient wyraża na to zgodę niezależnie od wskazań na etykiecie dywanu.
 6. Dywany, na których brakuje etykiety z informacją o sposobie czyszczenia oraz o rodzaju dywanu, przyjmowane są wyłącznie na odpowiedzialność klienta.
 7. Pralnia nie gwarantuje 100% usunięcia przykrych zapachów: (np. mocz, wymiociny, zapachy po zwierzętach).
 8. Pralnia nie gwarantuje całkowitego usunięcia plam, a w szczególności z: bejcy, rdzy, wosku, farb, odbarwień, przebarwień pochodzenia spożywczego (napojów gazowanych, soków, wina), brązowych przebarwień na jucie, plam po kawie, herbacie lub zacieku po zalaniu oraz innych silnych barwników (tkanina, tłuszcze, napoje energetyzujące) oraz plam niewiadomego pochodzenia.
 9. Dywany klejone, podklejane, usztywniane mączką kostną mogą ulec rozklejeniu – Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za tego typu dywany – Klient oddaje je do prania wyłącznie na własną odpowiedzialność mając świadomość, że dywan może ulec rozklejeniu.
 10. Dywany i chodniki w włókna polipropylenowego oraz poliestrowego, w szczególności dywany typu shaggy oraz dywany używane przez zwierzęta po praniu mogą nieprzyjemnie pachnieć.
 11. Po wykonaniu usługi prania na dywanie w miejscach intensywnie użytkowanych mogą pozostać wyraźne ślady będące wynikiem bieżącego użytkowania – przetarcia, odbarwienia, rozprucia runa, uszkodzenie obszycia itp.
 12. Za wystąpienie przypadków opisanych w pkt. 7,8,9,10,11, powyżej pralnia przyjmuje na siebie odpowiedzialność w granicach określonych art. 471-472 KC.
 13. Wymienione wyżej zdarzenia nie stanowią wad, za które Pralnia odpowiada, na co klient wyraża zgodę.
 14. Wysokość opłat za świadczone przez pralnię usługi określa cennik zamieszczony na stronie internetowej www.pranietapicerkikatowice.pl
 15. Każdy dywan o wymiarach nie przekraczających 1m2 liczony jest jak 1m2.
 16. Pralnia przyjmuje reklamację do 48 godzin od momentu odbioru dywanu przez klienta po praniu.
 17. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni.
 18. W przypadku gdy reklamacja jest bez zasadna Klient ponosi koszty ewentualnego dojazdu – koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie.
 19. Reklamacje mogą być składane pod numerem 535 966 583 w godzinach pracy Pralni, drogą mailową lub na miejscu w Pralni.
 20. Klient jest zobowiązany odebrać dywan najpóźniej w ciągu 7 dni od momentu upływu terminu odbioru. Po upływie tego terminu, pobierana jest od klienta opłata składowa 20zł za 1 dzień za 1 dywan. W przypadku braku odbioru dywanu przez 6 miesięcy, dywan zostanie zniszczony komisyjnie.
 21. W przypadku gdy klient zamawia usługę odbioru/odwiezienia dywanu i nie dotrzymuje ustalonego terminu odbioru oraz nie poinformuje pralni o takiej sytuacji na 2 godziny przed planowaną wizytą, Klient ponosi dodatkowy koszt
  transportu w wysokości 2zł za km. Dystans liczony będzie od miejsca siedziby Pralni.
 22. Zamówienia przyjmujemy telefonicznie, poprzez formularz zamówienia na stronie www lub na miejscu w Pralni.
 23. Klient przyjmuje do wiadomości, że po odbiorze dywanu, dywan musi być możliwie jak najszybciej rozwinięty i położony na podłodze.
 24. W przypadku stwierdzenia iż przedmiot może ulec zniszczeniu Pralnia zastrzega sobie prawo do odmówienia wykonania usługi.
 25. Ceny podane na stronie są cenami brutto. Na życzenie wystawiamy faktury VAT.
Pranie Dywanów Gliwice
Pranie Dywanów Gliwice
Czyszczenie Dywanów Gliwice

  Standardowa Usługa Prania Dywanu 26 zł / m2

  Najwyżej oceniana firma w Katowicach

  X
  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.