fbpx ...

Pielęgnacja Kanapy, czy potrzebna?

Czyszczenie kanapy Katowice

Nowa kanapa to poważna inwestycja w dom i bez wątpienia oczekujesz, że ten kluczowy element wyposażenia zapewni Ci wiele lat radości. Typowa żywotność nowej sofy wynosi około 7-15 lat, ale to zależy od tego, jak dobrze się nią opiekujesz. Czy masz zwyczaj jedzenia podczas oglądania telewizji lub zakładania zabłoconych butów na meble? Masz zwierzaka lub dzieci? Zdecydowanie zaleca się regularne czyszczenie i konserwację sofy.

Pranie Tapicerki Katowice oferuje szeroką gamę profesjonalnych usług czyszczenia tapicerki i kanap , w tym usuwanie plam i neutralizację brzydkich zapachów. Być może jesteśmy małą firmą, ale mamy do dyspozycji najnowszą technologię czyszczenia i wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy fachowo zajmą się praniem dywanów, zasłon i tapicerki. Robimy to od ponad 20 lat!

Oto nasze kluczowe zalecenia dotyczące pielęgnacji kanapy:

1 – Cotygodniowe odkurzanie

Użyj małej główki, szczoteczki i końcówek do szczelin w odkurzaczu i raz w tygodniu szybko usuwaj wszelkie zanieczyszczenia na sofie. Sprawdź, czy nie ma monet lub innych drobnych przedmiotów, które mogły ześlizgnąć się z siedzenia. Unikaj odkurzania za pomocą głównej głowicy, ponieważ brud i zanieczyszczenia mogą ocierać się o tkaninę siedziska, co stopniowo niszczy splot i runo.

2 – Puszyste poduszki

Dobrym pomysłem jest wyrobienie sobie nawyku poprawiania poduszek siedziska i oparcia, przywracając im kształt, gdy skończysz kontakt z sofą pod koniec wieczoru. W ten sposób poduszki na sofę zachowają swój kształt i będą wyglądać elegancko przez jak długi czas.

3 – Ochrona tkanin

Zachowaj długowieczność swojej tapicerki dzięki narzutom. Rozważ użycie osłon aby chronić przed plamami, brudem i potem, które mogą powodować długotrwałe zabrudzenia. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku jasnych kompletów – barwnik z odzieży nietrwałej może przenieść się na tapicerkę i trwale ją odbarwić. Aby uzyskać długotrwałą ochronę, która przedłuża żywotność Twojej sofy, zapytaj nas o Impregnacje .

4 – Słońce odbarwia

Decydując, gdzie umieścić sofę w pokoju, pamiętaj, że nie wszystkie tkaniny sof są odporne na słońce! Bezpośrednie światło słoneczne może spowodować trwałe blaknięcie tkanin – zostałeś ostrzeżony. W przypadku skórzanych sof najlepiej trzymać je z dala od grzejników i innych źródeł ciepła, ponieważ mogą one powodować pękanie skóry.

5 – Pielęgnacja od sierści zwierząt

Jeśli masz kota lub psa, jeszcze ważniejsze jest umieszczenie narzut na sofie, aby zapewnić dodatkową ochronę. Upewnij się, że koce można łatwo i regularnie prać w pralce. Miej w gotowości rolkę do kłaczków, aby wyczesać sierść zwierząt na tapicerce – dobrze jest również zrobić z tego rutynowy nawyk. Możesz również założyć gumowe rękawiczki, przesuwając dłońmi po tkaninie sofy.

6 – Odplamianie

Mogą wystąpić plamy; najpopularniejszymi winowajcami są herbata i kawa, wino, sok i czekolada. Działaj szybko, aby uzyskać najlepszą szansę uniknięcia trwałego zabarwienia. Osusz jak najwięcej ręcznikiem kuchennym, a następnie delikatnie umyj to miejsce ciepłą wodą, ciągnąc od zewnątrz do wewnątrz. Warto najpierw sprawdzić trwałość koloru! Luźne pokrowce należy wyprać lub wyczyścić na sucho zgodnie z metką. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak uporać się z konkretną plamą, zadzwoń po profesjonalną poradę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.