fbpx ...

Oto jak usunąć stare plamy z dywanu

Oto jak usunąć stare plamy z dywanu

Czy nie przenieśliście kiedyś mebla, aby zakryć plamę na dywanie? Wydaje się, że zakrycie plamy to krótka piłka, dopóki nie przestawisz mebli i nie odkryjesz na nowo tej starej, zapomnianej plamy.

Nawet niepoplamiony dywan zawiera kurz, brud i bakterie, których rutynowe odkurzanie nie jest w stanie całkowicie usunąć. Możesz po czasie dojść do wniosku, że jedyną opcją jest wyrwanie dywanu i zamontowanie twardej podłogi.

Aby dowiedzieć się co zrobić w sytuacji kiedy się coś rozleje , czytaj dalej. Dzięki tym wskazówkom możesz pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze.

Sztuczka do usuwania starych plam z dywanu

Długo zalegające plamy są trudniejsze do wyczyszczenia w praniu ubrań i to samo dotyczy dywanu oraz tapicerki.

Sztuką jest ponowne nawodnienie oryginalnej plamy. To trochę jak cofnięcie zegara. Po ponownym nawodnieniu starej plamy możesz ją wyczyścić tak, jakby to się właśnie wydarzyło.

Podstawy czyszczenia punktowego: usuwanie plam z dywanu we właściwy sposób

W przypadku każdej plamy, zarówno nowej, jak i starej, istnieją pewne nakazy i zakazy, które zawsze mają zastosowanie.

Nigdy nie należy szorować plamy z dywanu. Może to w rzeczywistości sprawić, że plama wniknie głębiej we włókna dywanu i poplami runo. Zamiast tego użyj szmatki, aby zmyć plamę.

Zawsze używaj białej szmatki lub ręcznika do czyszczenia dywanu. W innym przypadku możesz sprawić, że barwnik z ręcznika przeniesie się na dywan.

Zawsze wycieraj od zewnątrz do wewnątrz. Niezależnie od tego, czy usuwasz plamę, czy tylko używasz wody, praca z wewnątrz do zewnątrz może zwiększyć plamę. Dlatego ważny jest kierunek czyszczenia.

Należy również przetestować odplamiacz na niewidocznej części dywanu przed rozpoczęciem czyszczenia. Jeśli wybieli dywan lub źle zareaguje daj szansę innemu produktowi.

Rodzaje plam: rozpuszczalne w wodzie a nierozpuszczalne w wodzie

Istnieją dwa ogólne rodzaje plam, te, które rozpuszczają się w wodzie i te, które nie rozpuszczają się. Plamy rozpuszczalne w wodzie (te, które rozpuszczają się w wodzie) są często łatwiejsze do usunięcia.

Plamy rozpuszczalne w wodzie to zmywalny tusz, mleko, farba lateksowa, jagody lub błoto. Nierozpuszczalne plamy obejmują wino, brud po zwierzętach, krew, czekoladę i kawę. Rodzaj plamy determinuje procedurę odplamiania.

O wiele łatwiej jest usunąć plamę, gdy wiesz, co to jest. Ale są przypadki kiedy nie będziesz wiedział, co to jest. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest rozpoczęcie od małych kroków i wypróbowanie różnych metod lub wezwania takiej firmy jak Pranie Tapicerki Katowice.https://slaskapralniadywanow.pl

Jak usunąć stare plamy z dywanu?

Jeśli chodzi o usuwanie starych plam, bądź cierpliwy. Im dłużej plama była obecna, tym trudniej ją wyczyścić. Być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych metod, aby usunąć plamę.

1. Zacznij od wody + mydła do naczyń

Na początek najbezpieczniejszą metodą jest woda i płyn do naczyń. Jest wystarczająco bezpieczny dla dywanów z domieszką wełny i nie plami. To najlepsza metoda, gdy nie masz pewności, skąd pochodzi plama.

Wymieszaj szklankę wody o temperaturze pokojowej z kilkoma kroplami płynu do naczyń. Użyj białego ręcznika lub ręcznika z mikrofibry, aby wmasować go w plamę. Nie zamocz go zbyt mocno, ponieważ może przesiąknąć przez podkładkę dywanową.

Pozostaw na kilka minut, a następnie użyj czystej szmatki i świeżej wody, aby zmyć plamę. Ma to na celu usunięcie mydła z dywanu.

2. Wypróbuj wodę + ocet + płyn do naczyń

Możesz również wymieszać 2 szklanki wody z łyżką stołową octu i mydła do naczyń. Może to działać w przypadku trudniejszych plam rozpuszczalnych w wodzie, takich jak sok lub barwnik spożywczy.

Użyj czystego białego ręcznika, aby nanieść część roztworu. Pozostaw na kilka minut i odsącz czystą wodą.

3. Spróbuj Sodę Oczyszczoną + Ocet

Ta metoda jest świetna w przypadku starych tłustych plam. Przetestuj go na ukrytym obszarze dywanu, zanim zaczniesz usuwać plamę.

Posyp plamę suchą sodą oczyszczoną. Następnie wymieszaj filiżankę białego octu z filiżanką wody i kilkoma kroplami mydła w płynie. Ocet pieni się, gdy trafi na sodę oczyszczoną, co zmyje plamę.

Pozostaw na kilka godzin. Stwardnieje, ale możesz go rozbić i użyć odkurzacza, aby go zassać.

Spróbuj wyczyścić cały dywan

Czasami czyszczenie punktowe działa zbyt dobrze, a wcześniej zaplamiony obszar wygląda na czystszy niż otaczający go obszar. Właśnie to jest argument, przemawiający za wezwaniem specjalistów od czyszczenia. Ręcznie aby całość po doczyszczać to po pierwsze zrobisz to nieskutecznie a po drugie się zajedziesz.

Cały proces zajmuje tylko kilka godzin plus kilka godzin suszenia. Zdziwisz się, o ile czystszy jest cały dywan.

Nadal zmagasz się z uporczywą plamą? Zadzwoń do profesjonalistów

Umiejętność usuwania starych plam z dywanu to dobra umiejętność. Jeśli zidentyfikujesz plamę, będziesz miał dużo więcej szansy na jej usunięcie. Dodatkowo możesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał wyrzucać dywanu.

Prawdę powiedziawszy, niektóre plamy wymagają profesjonalnego wzmocnienia. Jeśli masz do czynienia z uporczywą plamą lub brudnymi dywanami, pomoże Ci Pranie Tapicerki Katowice. Oferujemy dogłębne czyszczenie, oraz usuwanie plam i zapachów.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać wycenę. Twój dom stanie się świeży jak nowy w mgnieniu oka!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.