fbpx ...

Nagłe rozlanie na Kanapę czy tapicerkę może być zatrważające. Jak Ty reagujesz?

Plama ratunku! Co zrobić?

Nie ma nic gorszego niż nagłe rozlanie czegoś na piękną sofę lub inną tapicerkę lub znalezienie nowej plamy, której wcześniej nie było. Prawidłową reakcją jest podjęcie szybkich działań.  Najważniejsza jest szczególna ostrożność, ponieważ wiele tkanin obiciowych jest delikatnych i może reagować na niewłaściwy środek czyszczący lub agresywne usuwanie plam. Najważniejsze, żeby nie pogorszyć sytuacji. W przypadku znacznego rozlania dobrym początkiem jest delikatne osuszenie rozlanego płynu do środka, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. W przypadku małych plam kwestia tego, co najlepiej usunie plamę. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś skontaktować się z profesjonalną firmę piorącą tapicerki taką jak Pranie Tapicerki Katowice, ponieważ wiele materiałów jest wrażliwych na niektóre rodzaje środków czyszczących, które mogą powodować większe uszkodzenia. Czyszczenie tapicerki zazwyczaj wymaga umiejętności, profesjonalnego sprzętu i odpowiednich środków czyszczących.

Zazwyczaj metka do czyszczenia jest umieszczana na ramie. Te tagi zawierają listę kodów, które dostarczają informacji o czyszczeniu. Oto kilka przykładów:

S używać środków czyszczących na bazie rozpuszczalników

X nie czyścić ani wodą, ani środkami na bazie rozpuszczalników. Odkurz lub szczotkuj

Jest to nadmierne uproszczenie podejścia do czyszczenia tapicerki i jest jedynie wskazówką dotyczącą rodzaju tkaniny. Dotyczy to bardziej konsumenta niż profesjonalnej firmy sprzątającej. Najczęściej używane są środki czyszczące na bazie wody, ale niektóre są zbyt mocne i mogą usuwać kolor. Są one często używane do małych plam i powinny być używane w minimalnym stopniu, aby uniknąć tworzenia plam wodnych lub dodatkowych uszkodzeń. Z dużymi plamami lub rozlanymi płynami należy obchodzić się profesjonalnie.

Środki na bazie rozpuszczalników mają tendencję do pozostawiania oleistych pozostałości, a profesjonalny środek czyszczący, który używa firma piorąca, usuwa się później za pomocą odpowiedniego sprzętu.

Niektóre materiały, takie jak aksamit, wyświetlają kod S, co oznacza, że ​​zalecane są rozpuszczalniki, ponieważ materiał łatwo się odkształca. Jednak profesjonalista zazwyczaj używa środków czyszczących na bazie wody, a następnie starannie szczotkuje i pielęgnuje.

Plamy z czerwonego wina i inne trudne do usunięcia plamy nie powinna być podejmowana próba usunięcia przez konsumenta, ponieważ należy je dokładnie zneutralizować, a proces czyszczenia jest często żmudny. Wrażliwe materiały wymagają precyzyjnego i powtarzalnego procesu, aby całkowicie usunąć plamy. W tym celu używamy kombinacji środków czyszczących i produktów specjalistycznych.

Krytyczne znaczenie, tarcie materiału wielokrotnie nie jest wskazane, gdyż często prowadzi do trwałego uszkodzenia tekstur. 

Jeśli chodzi o to, jakie rodzaje tkanin łatwo się czyszczą, to wszystkie materiały z mikrofibry, są świetne dla gospodarstw domowych z dziećmi i zwierzętami, ponieważ lepiej odpychają plamy niż większość pozostałych materiałów. Często niewielka ilość wody, która jest neutralna, może być delikatnie nałożona na niewielką plamę i jest bardzo skuteczna. Ponadto, z reguły materiały teksturowane są łatwiejsze do czyszczenia niż cienkie, płaskie materiały. Płaskie materiały mają tendencję do łatwiejszego przemakania i powstawania plam wodnych. Dlatego usuwanie plam przez konsumenta nie jest pozbawione ryzyka. Wiele firm twierdzi, że pierścienie wodne są trwałe, ale odnosimy wielki sukces w ich obróbce i usuwaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.