fbpx ...
Pranie dywanów Katowice- zapraszamy

Czy dywany wełniane można prać?

Oczywiście. Poniżej opiszemy jak pierzemy dywany w Śląskiej Pralni Dywanów.

Pranie dywanów to nie jest prosta sprawa. Logistyka, wybór metody prania, cena. Trzeba to dokładnie przemyśleć. Dywany wełniane są jednymi z najdroższych, dlatego warto się chwile zastanowić, aby czyszczenie zlecić komuś kto się na tym zna. Zdjęcie przedstawia 100 letni dywan wełniany, który regularnie pierzemy w naszej pralni i jest on naszą bardzo dobrą wizytówką. Mimo tylu lat, jest w świetnej kondycji.

Wełna dobrze się czyści, natomiast profesjonalna pralnia dywanów musi pamiętać o kilku ważnych elementach.

Temperatura.

Ponieważ wełna ma tendencje do filcowania, woda użyta do prania nie może przekraczać 30 stopni Celsjusza.

Chemia

Chemia dedykowana do prania wełny nie powoduje zażółcenia i nie doprowadzi do migracji naturalnych barwników. Nie powinno się stosować środków z wysokim Ph.

Metoda czyszczenia

Śmiało można prac dywan wełniany metodą na wskroś. Należy pamiętać, aby jak każdy inny dywan dywan wełniany był dokładnie przed namoczeniem wytrzepany. Tylko w ten sposób pozbędziemy się z niego cząstek nierozpuszczalnych w wodzie.

Suszenie

Dywany wełniane dość długo schną i wymagają specjalistycznej suszarni. Dlatego zapraszamy do Śląskiej Pralni Dywanów. Mamy odpowiedni sprzęt, chemie i kompetencje aby dobrze czyścić dywany wełniane.

Impregnacja

Kiedy mamy już wyprany, czysty dywan, warto rozważyć jego impregnację. W przypadku dywanów wełnianych stosuje się i jest najlepszym wyborem Lanolina. Jest to naturalny tłuszcz zwierzęcy, który pięknie natłuszcza włókna, odżywia kolory i zabezpiecza przed szybkim brudzeniem.

Pranie Dywanów, a już szczególnie dywanów wełnianych zleć Profesjonalnej Pralni.

Dywany potrafią kosztować sporo, dlatego warto poświęcić kilka minut i wybrać firmę, która zrobi to najlepiej w rozsądnej cenie. Śląska Pralnia Dywanów Na Wskroś, właśnie taka jest. Profesjonalnie czyści dywany wełniane, sztuczne, shaggy, czy wiskozowe, a ceny są jasne i precyzyjnie określone.

Jeśli mieszkasz w okolicy Katowic to ta oferta jest skrojona dla Ciebie.

Nie możesz przegapić Śląskiej Pralni Dywanów, to jedyne i zarazem najlepsze takie miejsce na mapie Śląska. Przyjmujemy dywany nie tylko z Katowic i okolic, mamy bardzo dużo dywanów z Czech i Słowacji. Pokonują oni tyle kilometrów, bo wiedzą iż otrzymają najwyższą jakość czyszczenia dywanów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.