fbpx ...

Co Czai się w Twojej Tapicerce?

Czy twoja kanapa żyje? W pewnym sensie tak:).

Co czai się na twojej kanapie? Czy to mrówka? Może pająk? Być może jakieś stare jedzenie? Są szanse, że to coś gorszego. Jeśli twój dom jest jak większość polskich domów, roztocza będą się rozwijać w twoich poduszkach, tapicerce, kocach i dywanie. Co gorsza, podczas 80-dniowego okresu życia roztocza kurzu domowego wytwarzają około 1000 cząsteczek odpadów alergenów. Te cząstki odpadowe mogą wyrządzić poważne szkody osobom cierpiącym na alergie i choroby układu oddechowego.

Cześć, z tej strony Bartek z Pranie Tapicerki Katowice. Postanowiłem napisać artykuł na temat tego z czym sam mam problem, mianowicie mam uczulenie na roztocza. Wiem, że to paradoks, ale kto jak nie ja mam z nimi tak częstą styczność. Podejrzewam, że sporo osób ma ten problem dlatego poniżej opiszę co to takiego i co zrobić aby się ich pozbyć.

Roztocza – najczęstsza przyczyna astmy i alergii – rozwijają się w ciepłych, ciemnych obszarach domu, takich jak dywany, dywaniki, meble tapicerowane, zasłony i materace. Dobre, dokładne sprzątanie domu, które obejmuje te obszary, które zwykle czyszczone jest rzadziej, może zmniejszyć alergie wywołane przez roztocza i zmniejszyć inne zagrożenia dla zdrowia milionom alergików. Aby usunąć niechciany brud, alergeny i zarazki, które zalegają i rozmnażają się przez całą zimę, Pranie Tapicerki Katowice , wiodąca firma na Śląsku zajmująca się czyszczeniem dywanów i tapicerki, postawiła sobie za misję edukowanie rodzin w zakresie właściwych metod czyszczenia zapewniających zdrowie i dobre samopoczucie.

Eksperci z Pranie Tapicerki Katowice zalecają następujące techniki, aby pomóc zminimalizować ilość drobnoustrojów i zredukować alergeny.

  • Tapicerka meblowa – Meble  tapicerowane, w tym sofy, sofy, fotele i krzesła do jadalni, zapewniają przytulną przystań dla roztoczy. Aby zmniejszyć gromadzenie się kurzu, należy dokładnie odkurzyć meble pokryte tkaniną i wyprać zdejmowalne pokrowce tapicerskie w gorącej wodzie, pozostawiając je do wyschnięcia na świeżym powietrzu.
  • Wykładziny-  Dywanowe- dywany i maty gromadzą pył, który może stać się pożywką mikroskopijnych roztoczy. Zbierają wszystko, od moczu zwierząt domowych po paznokcie i mogą pomieścić około 100 000 bakterii na cm kwadratowy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie wyczyścić również obszar pod dywanami i matami. Bakterie i zarazki kryjące się we włóknach dywanów nie są zabijane przez samo odkurzanie. Powinieneś rozważyć czyszczenie dywanu i chodnika  przez profesjonalistę co najmniej trzy razy w roku.  
  • Zasłony i rolety   Zasłony i rolety łatwo zbierają kurz i brud. Usuń nagromadzony kurz, odkurzając ściereczką z mikrofibry. Następnie wytrzyj je nietoksycznym płynem do mycia szyb i czystą szmatką.
  • Materac-  Przeciętne łóżko mieści do 10 000 roztoczy, które mogą powodować katar sienny, astmę i alergie. Materace są rajem dla roztoczy, ponieważ ludzie pocą się każdej nocy do pół litra wilgoci i zrzucają do 3kg skóry każdego roku podczas snu. Dokładnie odkurz materac i odwróć go. Materace należy odkurzać co najmniej raz w miesiącu i przewracać co sześć miesięcy, aby zmniejszyć ilość roztoczy. 
  • Na wierzchu mebli  — blaty i powierzchnie mebli można przeczyścić i łatwo zbierać kurz. Podczas czyszczenia powierzchni, takich jak blaty i półki, użyj ściereczki z dobrym środkiem do kurzu; nie tylko zbierze roztocza, ale wyeliminuje elektryzowanie się i utrudni przyleganie cząstek do powierzchni. Aby zaoszczędzić czas, ścieraj przed odkurzaniem podłóg, ponieważ kurz i zanieczyszczenia opadną na podłogę.
  • Za kuchenką i lodówką – z  biegiem czasu okruchy, tłuszcz i inne niepożądane cząstki gromadzą się w tych obszarach, stanowiąc źródło pożywienia dla owadów i innych szkodników. Jeśli to możliwe, odsuń urządzenie od ściany i odłącz. Używając lekko wilgotnej gąbki z długim uchwytem, ​​przetrzyj tylną część urządzenia, aby usunąć kurz z powierzchni, a następnie przetrzyj podłogę i ściany gorącą wodą z mydłem.

Aby zwiększyć czystość i zdrowie w domu, zalecamy, aby w większości domów dywany i tapicerka były profesjonalnie czyszczone co najmniej dwa razy w roku, podczas gdy łazienki, kuchnie i powierzchnie z płytek lub kamienia zaleca się do cotygodniowego przemywania. Korzystając z metody ekstrakcji na gorąco Pranie Tapicerki Katowice , możesz usunąć roztocza ze swojego domu w ciągu zaledwie jednego dnia. Zadzwoń po bezpłatną wycenę już dziś! Tel: +48 535 966 583

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.