fbpx ...

Carabu, co to za materiał?

Tkanina odporna na plamy? Czy aby odporna na wszystko?

W firmie Pranie Tapicerki Katowice często spotykamy się z pytaniem “czy czyści Pan carabu?”

Zanim odpowiem na to pytanie to na krótko zatrzymam się przy samej tkaninie. Carabu jest to materiał typowo sztuczny, wymyślony przez człowieka. W założeniu ma on być odporny na plamy i taki jest. Spokojnie można na niego wylać czerwone wino i mokrą szmatką zebrać je bez śladu. Ale…. zawsze to ale… Carabu kompletnie nie radzi sobie z brudem dnia codziennego. Brud z dłoni, włosów, czy ubrań z dnia na dzień coraz głębiej wnika w splot i po czasie wygląda to tragicznie. Właścicieli często dopada flustracja, bo mebel za kupe kasy a po 3 latach wygląda jak straszydło, mało tego prawie nikt nie chce się podjąć tego wyczyszczenia.

Jak się to czyści i czy Pranie Tapicerki katowice pierze carabu?

W gruncie rzeczy carabu pierze się jak zwykły sztuczny materiał. Odkurzanie, następnie prespray o wysokim ph aby rozpuścił zalegający brud. Prespray wcale nie musi być enzymatyczny, bo ten stosowany jest w zabrudzeniach typu białkowego- soki, napoje, jedzenie. W carabu najczęściej zalega zwykły brud z codziennego dnia, dlatego prespray alkaiczny jest jak najbardziej trafionym. Ważne aby dobrze go wetrzeć. Można też w przypadku jasnej tapicerki dodać troszkę utleniacza aby ją optycznie lekko rozjaśnić w procesie schnięcia. Po odczekaniu aż prespray zacznie działać, przechodzimy do płukania i tu tak naprawdę następuje różnica pomiędzy praniem tapicerki zwykłej a carabu. Po pierwsze potrzebna jest mocna maszyna piorąca, aby wyssała chemię z brudem z każdego włukna mocno splecionego. Do tego jest potrzebny również skuteczny detergent z niskim PH aby zobojętnić pH prespray. Następnie należy zaczesać materiał i sprawdzić czy wszystko zeszło.

Czy Pranie Tapicerki Katowice czyści Carabu? Tak, czyścimy… i to jeszcze jak:). Cena za carabu jest 50% wyższa od standardowego czyszczenia, ponieważ zajmuje 2x więcej czasu, ale jeśli chcesz mieć czystą kanapę to nie żałuj i dzwoń tel. +48 535 966 583.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najwyżej oceniana firma w Katowicach

X
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.